1A WOMEN’S STATE TOURNEY
1A EAST
#32 Kenan, James (8-14) at #1 Roxboro Community (22-0)
#17 Ocracoke (14-8) at #16 South Robeson (15-7)
#25 Cape Hatteras (11-10) at #8 Wallace-Rose Hill (14-7)
#24 Perquimans (12-10) at #9 Franklin Academy (20-2)
#28 KIPP Pride (8-12) at #5 Southeast Halifax (17-2)
#21 Camden County (13-9) at #12 Manteo (16-6)
#21 Tarboro (6-14) at #13 Weldon (12-7)
#29 Lejeune (7-12) at #4 Rosewood (20-2)
#30 Southside (7-12) at #3 Pamlico County (21-1)
#19 Spring Creek (11-11) at #14 East Carteret (10-10)
#27 Whiteville (9-9) at #6 Northampton (16-3)
#22 Raleigh Charter (13-9) at #11 Riverside-Martin (16-6)
#26 Kestrel Heights (11-10) at #7 East Columbus (17-4)
#23 Neuse Charter (11-9) at #10 Lakewood (17-5)
#18 Northwest Halifax (10-10) at #15 Jones Senior (17-5)
#31 Northside-Pinetown (8-14) at #2 Plymouth (21-1)
1A WEST
#32 North Moore (8-14) at #1 Hiwassee Dam (22-0)
#17 River Mill Academy (14-8) at #16 West Montgomery (12-6)
#25 Mountain Island Charter (12-10) at #8 Avery County (13-9)
#24 North Stanly (12-9) at #9 Community School of Davidson (18-4)
#28 Bishop McGuinness (11-11) at #5 Gray Stone Day (20-2)
#21 Blue Ridge Early College (7-13) at #12 Atkins (16-5)
#20 Swain County (10-12) at #13 Albemarle (12-10)
#29 Chatham Charter (10-12) at #4 Elkin (20-2)
#30 East Surry (10-12) at #3 South Davidson (20-2)
#19 Highland School of Technology (11-11) at #14 Highlands (5-17)
#27 Pine Lake Prep (11-11) at #6 Cherokee (18-4)
#22 Rosman (14-8) at #11 Robbinsville (16-5)
#26 Andrews (11-19) at #7 Lincoln Charter (14-8)
#23 East Wilkes (14-8) at #10 Chatham Central (17-5)
#18 South Stanly (11-11) at #15 Mount Airy (18-4)
#31 Mitchell (9-13) at #2 Winston-Salem Prep (20-2)
1A EAST
#32 Kenan, James (8-14) at #1 Roxboro Community (22-0)
#17 Ocracoke (14-8) at #16 South Robeson (15-7)
#25 Cape Hatteras (11-10) at #8 Wallace-Rose Hill (14-7)
#24 Perquimans (12-10) at #9 Franklin Academy (20-2)
#28 KIPP Pride (8-12) at #5 Southeast Halifax (17-2)
#21 Camden County (13-9) at #12 Manteo (16-6)
#21 Tarboro (6-14) at #13 Weldon (12-7)
#29 Lejeune (7-12) at #4 Rosewood (20-2)
#30 Southside (7-12) at #3 Pamlico County (21-1)
#19 Spring Creek (11-11) at #14 East Carteret (10-10)
#27 Whiteville (9-9) at #6 Northampton (16-3)
#22 Raleigh Charter (13-9) at #11 Riverside-Martin (16-6)
#26 Kestrel Heights (11-10) at #7 East Columbus (17-4)
#23 Neuse Charter (11-9) at #10 Lakewood (17-5)
#18 Northwest Halifax (10-10) at #15 Jones Senior (17-5)
#31 Northside-Pinetown (8-14) at #2 Plymouth (21-1)
1A WEST
#32 North Moore (8-14) at #1 Hiwassee Dam (22-0)
#17 River Mill Academy (14-8) at #16 West Montgomery (12-6)
#25 Mountain Island Charter (12-10) at #8 Avery County (13-9)
#24 North Stanly (12-9) at #9 Community School of Davidson (18-4)
#28 Bishop McGuinness (11-11) at #5 Gray Stone Day (20-2)
#21 Blue Ridge Early College (7-13) at #12 Atkins (16-5)
#20 Swain County (10-12) at #13 Albemarle (12-10)
#29 Chatham Charter (10-12) at #4 Elkin (20-2)
#30 East Surry (10-12) at #3 South Davidson (20-2)
#19 Highland School of Technology (11-11) at #14 Highlands (5-17)
#27 Pine Lake Prep (11-11) at #6 Cherokee (18-4)
#22 Rosman (14-8) at #11 Robbinsville (16-5)
#26 Andrews (11-19) at #7 Lincoln Charter (14-8)
#23 East Wilkes (14-8) at #10 Chatham Central (17-5)
#18 South Stanly (11-11) at #15 Mount Airy (18-4)
#31 Mitchell (9-13) at #2 Winston-Salem Prep (20-2)